DlaWas.Info w 10 opłacalnych franczyzach według magazynu Franchising


miniatura

Miło nam poinformować, że nasza firma ponownie zagościła w magazynie Franchising jako jedna z 10 opłacalnych franczyz w usługach dla biznesu. Poniżej prezentujemy treść artykułu.


Franczyzobiorca DlaWas.info zarabia na sprzedaży reklam i artykułów sponsorowanych publikowanych na portalu. Ale nie tylko.

Franczyzodawca DlaWas.info twierdzi, że wystarczy 4 tys. zł na inwestycję (koszt opłaty licencyjnej), komputer z dostępem do internetu oraz telefon komórkowy, żeby prowadzić informacyjno-rozrywkowy portal regionalny marki. Nie trzeba wynajmować lokalu na biuro, pracować można w domu.

Portal w założeniu ma zarabiać na reklamie i artykułach sponsorowanych oraz prowizji ze złożonych zamówień na jedzenie czy kupno biletów do teatru. – W odróżnieniu od tradycyjnych portali, nasze zarabiają nie tylko na reklamach i artykułach sponsorowanych. W każdym z portali uruchomiony jest również moduł zamawiania jedzenia, dzięki któremu restauracja otrzyma gotowe rozwiązanie do sprzedaży jedzenia on-line. Im więcej restauracji w bazie, tym większy zarobek dla partnera, gdyż system zamówień przewiduje prowizję dla właściciela portalu. Na tej samej zasadzie działa też moduł do sprzedaży biletów on-line do teatru czy na koncert. Prowizja ze sprzedaży biletów i złożonych zamówień powiększa dochód portalu – mówi Sebastian Wachowski, jeden z pomysłodawców platformy Dlawas.info.

Franczyzobiorcą firmy mogą zostać właściciele i dziennikarze regionalnych portali, lecz także osoby bez doświadczenia w pracy w mediach.

– Obsługa portalu jest dziecinnie prosta, wiec nie ma się czego bać. Podstawowa wiedza w zakresie poruszania się po internecie powinna w zupełności wystarczyć do jego obsługi. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów z obsługą, na wewnętrznym forum będziemy instruować partnerów jak rozwiązać każdy problem. Mamy szczegółowo opracowane know-how – mówi Dawid Fórmański - dlawas.info

Franczyzodawca zapewnia każdemu franczyzobiorcy wyłączność na jeden powiat. Obecnie działa 40 regionalnych portali, także jeszcze ponad 270 powiatów pozostało do zagospodarowania. – Niektórzy z naszych franczyzobiorców prowadzą portale, które swoim obszarem obejmują więcej niż jeden powiat – mówi Maciej Gmurowski 

W trakcie współpracy franczyzobiorca jest zobowiązany do odprowadzania na rzecz franczyzodawcy opłaty bieżącej w wysokości 299 zł miesięcznie.