Pierwsza ogólnopolska sieć portali we franczyzie rośnie w siłę - artykuł


miniatura

Na portalu Wirtualne Media pojawił artykuł o naszej sieci. Jego treść przedstawiamy poniżej:

Platforma portali regionalnych DlaWas.info to pierwszy projekt medialny we franczyzie w Polsce. Sieć liczy obecnie ponad 60 portali regionalnych a kilkanaście kolejnych jest właśnie uruchamianych.

Docelowo portal z sieci dlawas.info będzie funkcjonował w każdym mieście powiatowym w kraju. W odróżnieniu od tradycyjnych mediów portale te zarabiają nie tylko na reklamach i artykułach sponsorowanych, ale także dzięki centrum kuponów, sprzedaży biletów, zamawiania jedzenia, wpisów do bazy modelek oraz na ogłoszeniach. Docelowo cała sieć liczyć będzie około 330 współpracujących ze sobą portali informacyjnych. W projekcie Dlawas.info franczyzobiorca otrzymuje wyłączność na dany powiat, tak by portale i usługi oferowane przez portal ze sobą nie konkurowały.

Czym wyróżnia się projekt?
Prowadzenie tego typu biznesu na własną rękę nie jest łatwe, wymaga sporych nakładów finansowych i posiadania dużej wiedzy specjalistycznej: prawnej, marketingowej, dziennikarskiej oraz informacyjnej. W modelu biznesowym DlaWas.info obsługa portalu jest maksymalnie prosta i nie wymaga wiedzy technicznej, ponadto na każdym etapie prowadzenia portalu partner może liczyć na pomoc. Jest to biznes w modelu franczyzowym z niskimi kosztami wejścia i dużymi możliwościami rozwoju, wystarczy komputer z dostępem do internetu i telefon z aparatem. Koszty wejścia do sieci są bardzo niskie w stosunku do tego, co otrzymuje franczyzobiorca. Indywidualne przedsięwzięcie tego typu to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych i wydatki miesięczne na poziomie minimum 2000 złotych. W przypadku sieci DlaWas.info za jednorazową opłatę wstępną 4000 złotych netto partner otrzymuje gotowy do zarabiania portal już w przeciągu kilku dni. Wszelkie koszty związane z utrzymaniem portalu są po stronie franczyzodawcy, a partner wnosi miesięczną opłatę w wysokości 299 zł netto.

Dla kogo jest skierowana oferta?
Franczyza skierowana jest zarówno do istniejących już mediów, które wymagają przeskoku na wyższy poziom technologiczny i zwiększenie swojej rentowności poprzez wprowadzenie dodatkowych usług, jak również do kreatywnych osób rozpoczynających lub rozwijających działalność gospodarczą. Ze strony franczyzodawcy przekazana jest cała wiedza na temat prowadzenia regionalnego portalu w postaci kilkuset stronicowej instrukcji obsługi biznesu (know-how). Rozwiązanie to pomoże przeskoczyć mozolny etap nauki na własnych błędach i zostać wiodącym medium w swoim regionie. Dla osób posiadających własny biznes jest to również rozwiązanie, które minimalizuje wydatki na regionalną reklamę, a także buduje sieci kontaktów niezbędnych przy prowadzeniu biznesu, krótko mówiąc ,,media otwierają wszystkie drzwi”. Dodatkowym atutem tego rodzaju biznesu jest możliwość pracy zdalnej, branża ta też nie jest obarczona koniecznością wynajęcia lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej.

Wiedza i doświadczenie
W tej branży kluczowa jest wiedza. Niektóre regionalne media działają po kilka, kilkanaście lat ale to żaden problem by w krótkim czasie przy wykorzystaniu najnowszych technologii stać się jednym z wiodących mediów w swoim mieście i pokonać lokalną konkurencję. Wiemy jak to zrobić i chętnie podzielimy się wiedzą z innymi.


Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pierwsza-ogolnopolska-siec-portali-we-franczyzie-rosnie-w-sile