Transmisja Mistrzostw Świata prowadzona przez Sieć DlaWas.Info

miniatura

Sieć dlawas.info prowadziła w tym orku relację live z Mistrzostw Świata w Szybownictwie. To największa tego typu impreza w 2018 roku na świecie.

Drużynowe złoto dla Polaków i obronione mistrzowskie tytuły. Znamy już wyniki 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Michałkowie. To była zażarta walka, bo ostatnia kolejka lotów. Dwa dni rozgrywek po trzech dniach totalnej niepogody. Sobota dla wielu zawodników przyniosła sporo niespodzianek, ale kilku potwierdziło swoją mistrzowską klasę.
W klasie Club wicemistrzem świata został Tomasz Rubaj, którego wyprzedził tylko Rasmus Ørskov z Danii. W tej klasie Jakub Barszcz zajął 4 miejsce.

W klasie Standard mistrzowski tytuł zdobył Sjaak Selen z Holandii, drugie miejsce zajął Makoto Ichikawa z Japonii, a trzecie na podium należy do Mateusza Siodłoczka z polskiej reprezentacji.

I wreszcie to, na co czekali polscy kibice – Sebastian Kawa i Łukasz Grabowski stanęli na najwyższych stopniach podium w klasie 15-metrowej. Sebastian Kawa po raz 4. z rzędu podniósł w geście triumfu puchar za pierwsze miejsce.

Drużynowe złoto dla Polaków i obronione mistrzowskie tytuły. Polscy szybownicy po dwóch tygodniach walki zgarnęli wszystko. W niedzielę oficjalnie zakończyły się 35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Michałkowie.

Realizację Video Live z Mistrzostw mogliście zobaczyć dzięki sieci dlawas.info.